Twórczość Adama Mickiewicz wciąż żywa

Uczniowie naszej szkoły mieli możność wzięcia udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim utworów Adama Mickiewicza zorganizowanym pod patronatem Wojewody Lubelskiego p. Lecha Sprawki, Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk i Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej p. Michała Litwiniuka. Podstawowym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań poezją oraz popularyzację twórczości naszego wieszcza, dodatkowo kultywowanie i propagowanie kultury języka i pięknego żywego słowa. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację recytacji jednego z wybranych utworów i nagrać w formie pliku MP4. Naszą szkołę w konkursie reprezentować będzie Lena Rusek z klasy Va. Lenka, trzymamy za Ciebie kciuki! Powodzenia!

adam