„Zaelektryzowani” w naszej szkole

24 listopada 2022 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” i zaprezentowała niesamowity spektakl eksperymentów i doświadczeń pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Goście zaprezentowali bezpieczne zabawy z gazami: ciekłym azotem, helem, wodorem oraz pokazy z wykorzystaniem rekwizytów. Najciekawszym elementem spotkania była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Taka niecodzienna lekcja fizyki i chemii dostarczyła uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale najważniejsze że młodzież również dzieci otrzymała sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli i doświadczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.