Spotkanie z pracownikiem KRUS.

30 listopada 2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie rolnym.  Pani Dyrektor Bogumiła Wińska powitała przedstawicielkę KRUS Panią Dorotę Wojcieszuk, która bardzo ciekawie opowiedziała uczniom klas 1-3 o miejscach, maszynach, narzędziach  oraz o zwierzętach gospodarskich, które mogą stanowić bardzo poważne zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci mieszkających na wsi. Następnie dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne: "Rodzina Porażków"  z którego dowiedziały się jak mogą skończyć się nieodpowiedzialne zachowania dzieci i dorosłych podczas codziennego życia na wsi oraz film w formacie gry komputerowej, w którym  przedstawiono najwłaściwsze zachowania podczas prac rolnczych.
Na koniec  spotkania klasy trzecie wzięły udział w konkursie krzyżówkowym. Uczniami, którzy wykazali się największą wiedzą na temat bezpieczeństwa na wsi byli: Nadia Nazarewicz (I miejsce),  Michał Hordejuk  (II miejsce),   Marcel Sadowski  (III miejsce), Anna Karpowicz (IV miejsce). Wyróżnienia  otrzymali: Julian KoprianiukKrzysztof Sinkiewicz. Zwycięzcy i wyróżnieni  otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu długopisy oraz książeczki. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do podniesienia świadomości naszych uczniów dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas prac i zabaw w gospodarstwach domowych.