Spotkania opłatkowe w kl. I - III

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia, wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych spotkaniach opłatkowych. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach I - III przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Takie cele realizujemy podczas klasowych spotkań opłatkowych. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania przy stole, ale również życzliwości wobec kolegów i koleżanek, z którymi świętują.  Dla pierwszaków to szczególny czas. Po raz pierwszy  dzielą się opłatkiem w szkole. Widać było ogromne zaangażowanie. Uczniowie klas drugich i trzecich też aktywnie uczestniczyli w klasowych spotkaniach. Przygaszone smakołyki, blask świec i takt kolędy, wszystko to pozwoliło również w naszej szkole poczuć tę rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole, zostawiamy wolne nakrycie dla zbłąkanego wędrowca i jesteśmy wzruszeni podniosłą atmosferą. Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilijnych spotkań.