Podsumowanie Roku Kraszewskiego w Romanowie

W Muzeum w Romanowie w dniu 17 lutego odbyło się spotkanie podsumowujące Rok Kraszewskiego. W uroczystości uczestniczyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska.  Miniony rok 2022 poświęcony był temu wielkiemu twórcy związanemu z naszym regionem. W tym czasie w szkole podjęto szereg działań mających przypomnieć bądź przybliżyć dorobek pisarza. Nauczyciele organizowali różnego rodzaju konkursy (plastyczne, literackie). Uczniowie przygotowywali wystawki, prezentacje multimedialne. Samorząd Uczniowski zredagował numer specjalny gazetki uczniowskiej. Zorganizowana także została wycieczka do muzeum w Romanowie. Z pewnością dzięki tym różnorodnym działaniom postać J.I. Kaszewskiego na dłużej pozostanie w pamięci uczniów. Mamy nadzieję, że niektórzy sięgnęli po jego utwory.