Dzień pełen wrażeń...

23 lutego 2023r. klasy 2a i 2b wybrały się wraz z opiekunami do Białej Podlaskiej. Pierwszą atrakcją była wizyta w Redakcji  "Słowa Podlasia", jednego z największych tygodników we wschodniej Polsce, gdzie pani Justyna Lesiuk - Klujewska bardzo ciekawie opowiadała o tajnikach pracy zespołu redakcyjnego oraz o  wszystkich etapach powstawania gazety. Uczniowie mogli też zobaczyć archiwalne wydania tygodnika. Dyrektor biura reklamy pani Joanna Olęcka opowiedziała dzieciom o zasięgu i sukcesach tygodnika, a także w jaki sposób można zamieścić w nim ogłoszenia i reklamy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i byli pod wielkim wrażeniem pracy dziennikarzy i redaktorów. Drugą atrakcją była wizyta w pizzerii Da Grasso, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. W czapkach i fartuchach kucharskich oraz z wałkiem w ręku, mając do dyspozycji przeróżne dodatki uczniowie wykonywali swoje własne pizze. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że pizze, które własnoręcznie zrobiły były najsmaczniejsze ze wszystkich, jakie do tej pory jadły. Była to świetna zabawa i jednocześnie nauka, pozwalająca rozbudzić w nich prawdziwe talenty kulinarne. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małą niespodziankę.