Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach miał uroczysty charakter. Odbył się w reżimie sanitarnym. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: sekretarz gminy Pani Marianna Łojewska, przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Wiński, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Jaroszuk oraz przedstawiciele uczniów klas starszych.

Dyrektor Bogumiła Wińska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że jest to dzień wyjątkowy,  upamiętniający powstanie pierwszego w Polsce i pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które postawiło sobie za cel  wychowanie światłego obywatela. Rozwój polskiej edukacji na przestrzeni kolejnych epok znacznie przyczynił się do powstania wolnej Polski.

To, jak przygotowujemy młodego człowieka na poziomie podstawowym z pewnością zaprocentuje w życiu dorosłym. Pani dyrektor cytując Konfucjusza, który  powiedział: „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”, podziękowała nauczycielom za ich trud i oddanie; organowi prowadzącemu za to, że rozumie, jak ważna jest edukacja i stara się sprostać wszystkim naszym potrzebom. Zwróciła się też do rodziców, bez których proces edukacji  nie byłby pełen.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani sekretarz Marianna Łojewska, która chcąc podkreślić , jak ważną i odpowiedzialną funkcją jest zawód nauczyciela, zadedykowała pedagogom wiersz. Następnie wręczyła nagrody wójta Pani Bogumile Wińskiej, Dorocie Nazarewicz i Elżbiecie Nazarewicz. Przewodniczący  Rady Gminy Pan Andrzej Wiński przekazał życzenia w imieniu wójta         i władz samorządowych. Zaznaczył w swoim wystąpieniu, że nauczyciel jest fachowcem nie tylko        w swojej dziedzinie, ale pedagogiem  i psychologiem, pomocnym również rodzicom i jak mało kto potrafi sprostać ciągle rosnącym wymaganiom.

Kolejnym punktem uroczystości  było wręczenie nagród dyrektora szkoły. Z rąk Pani dyrektor   otrzymały je następujące osoby:  D. Biesiada, E. Bielecka, E. B. Bielecka, A. Dołęgowska, E. Kapłan,     E. Korszeń, D. Kulicka, I. Marczewska, A. Najdyhor, A. Onisiewicz, A. Panasiuk, P. Sautycz, I. Szepeta, M. Szewczyk, K. Szydłowska, M. Trochonowicz, P. Tokarski, A. Ziętecka, A. Zydlewska.

Kierując do pracowników obsługi słowa: „ Z obowiązków życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka” – wyraziła wdzięczność za  trud wkładany w kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły.  Nagrody otrzymali: M. Bańkowska, W. Bujwid, M. Dżyg, E. Gierczuk, U. Jarocka, B. Juszczuk, Z. Kowieska, E. Stanilewicz, D. Stanilewicz, B. Szostakiewicz, B. Szudejko, M. Szudejko,        I. Śnitko,  M. Telaczyńska, D. Uściński, M. Welo, M. Zadrożna.

W imieniu rodziców słowa wdzięczności nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły przekazała Pani Anna Marciniuk – przewodnicząca Rady Rodziców. Podziękowała za przekazywaną wiedzę,  wytrwałość, serdeczność oraz życzyła nieustającej pasji w wykonywanej pracy.

Na zakończenie części oficjalnej dyrektor szkoły B. Wińska na ręce Pań Anny Marciniuk i Moniki Jaroszuk złożyła podziękowania wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły za pomoc w jak najpełniejszym realizowaniu misji szkoły.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas VII i VI c.