WITAJ WIOSNO!

Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z powrotem ptaków i pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat.
Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze bardzo wesoły i długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym roku uczniowie z klas 1-3 wyjątkowo witali Panią Wiosnę przez dwa dni. 21.03.2023 wysłuchali piosenek i rymowanek w języku angielskim, wykonanych przez laureatów tegorocznego Szkolnego Konkursu „Lets Sing a Song”. Następnie podsumowano przeprowadzone konkursy, a pani Dyrektor Bogumiła Wińska wręczyła zwycięzcom nagrody.
22.03.2023 odbył się konkurs na „Najładniejszy strój Pani Wiosny”, podczas którego jury – p.Anna Marciniuk i p. Ewelina Wołosowicz – wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody.

I miejsce – Martyna Belkiewicz kl. IIa, Weronika Jabłońska kl. IIb, Marek Zięba kl. IIIa
II miejsce – Natalia Adamczuk kl. IIa, Aleksandra Derlukiewicz kl. IIb,
                   Marianna Langowska – Tabagari kl. IIb
III miejsce – Kacper Doluk kl. Ia, Wiktoria Ułasiuk kl. Ib, Andrzej Telaczyński kl. IIIa
wyróżnienia – Nikola Ignatiuk kl. Ia, Amelia Wołosowicz kl. Ia, Igor Goławski kl. Ia

Chcąc podkreślić charakter tego dnia, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w stroje w kolorach wiosennych, a barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było jednak wyjście na spacer, podczas którego dzieci maszerowały w kolorowym korowodzie, niosąc żółte i zielone balony oraz Marzannę i gaik, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, więc wszystkim towarzyszyły radosne uśmiechy na twarzach. Tak więc, witaj Wiosno!

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Wszystkie śmieci są nasze”:

I miejsce – Jan Cichowski kl. Ia

II miejsce – Weronika Jabłońska kl. IIb

III miejsce – Martyna Belkiewicz kl. IIa

wyróżnienia - Zofia Wołosowicz kl. IIa, Aleksandra Derlukiewicz kl. IIb, Alicja Mirońska kl. IIIb

Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne zabawy zimowe”:

I miejsce – Weronika Jabłońska kl. IIb

II miejsce – Karolina Szyndler kl. Ia

III miejsce – Marianna Ziętecka – kl. Ia

wyróżnienie - Hanna Bondarzewska kl IIb

Zwycięzcom konkursów gratulujemy!