Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Łomazach

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Łomazach rokrocznie obchodzony jest bardzo uroczyście. W tegorocznej uroczystości uczestniczyli zaproszeni gości, a wśród nich: wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Wołosowicz, pracownik urzędu gminy Marek Rusek, rodzice, i uczniowie Szkoły Podstawowej w Huszczy. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor placówki Bogumiła Wińska. Wójt Jerzy Czyżewski w swoim przemówieniu powiedział między innymi, że Tadeusz Kościuszko to przykład jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach Rzeczypospolitej, który pokazywał, jak można pracować dla dobra ojczyzny
Dyrektor Bogumiła Wińska, przypominając fakty z życia bohatera zaznaczyła, że mimo wszystko był to zwykły człowiek, który w całym swoim życiu musiał pokonywać wiele trudności. Dokonał wielkich czynów, znany jest nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. Swoje wystąpienie zakończyła słowami: „Największym zwycięstwem jest to, kiedy pokonujemy samego siebie”.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VI a przygotowani przez panią Beatę Piotrowską, oraz chór pod kierunkiem pana Grzegorza Kulickiego. Usłyszeliśmy utwór gitarowy w wykonaniu uczennicy klasy IV a Oliwii Poddaniec.
Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie szeregu konkursów.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska przekazała puchar przechodni dyrektora szkoły klasie IVa, która uzyskała w klasyfikacji półrocznej najwyższą średnią.
Pierwszą część obchodów Dnia Patrona zakończył występ uczniów klasy VI a, którzy zaprezentowali się w układzie tanecznym „Seniorita” przygotowanym pod kierunkiem pana Pawła Tokarskiego.
Natomiast wszyscy chętni mogli zatańczyć pod okiem pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej popularną  „Belgijkę.
W bieżącym roku szkolnym część rozrywkowo – sportowa przygotowana przez pana Artura Romaniuka przewidziana został dla uczniów klas młodszych, którzy pod okiem swoich wychowawców mile spędzili czas, przystępując do różnorodnych konkurencji. Na podniosły nastrój uroczystości miały bezsprzecznie dekoracje przygotowane przez panie Annę Zydlewską, Agnieszkę Panasiuk i pana Pawła Tokarskiego.

Podsumowanie konkursów:

• Gminny konkurs wiedzy „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy – pana Jerzego Czyżewskiego, który ufundował również nagrody. W bieżącym roku szkolnym przystąpiło do niego 22 uczniów z klas IV – VIII ze szkół podstawowych w Łomazach i Huszczy.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Iwona Stanilewicz kl. 8c SP Łomazy

II miejsce: Agata Łukaszuk kl. 8a SP Łomazy

III miejsce: Damian Jeruzalski kl. 8 SP Huszcza.

• BohaterOn – włącz historię! –uczestnicy z klas IV-VIII tej ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję patriotycznych postaw otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  • Kolejnym konkursem, w którym brała udział młodzież ze szkół w Łomazach i Huszczy był gminny konkurs CZYSTE POWIETRZE

Organizatorom to jest Gminie Łomazy zależało, aby każdy z nas zrozumiał, że to od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy, dlatego aby zainteresować młodsze pokolenie oraz mieszkańców Gminy Łomazy, przy wsparciu programu „Czyste Powietrza" pod patronatem Wójta Gminy Łomazy, Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Huszczy zorganizowano konkurs plastyczny.

Laureaci konkursu:

W kategorii klasy I – III:

I miejsce: Oliwier Murawski kl. 3a SP Łomazy

III miejsce: Rusek Lena kl.VA, Mistrz klas V

Bandzarewicz Agnieszka kl.VIA i Szyndler Wiktoria kl.VIB,

Mistrz klas VI

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce: Kapczuk Tobiasz kl.VIII Huszcza, Mistrz klas VIII

II miejsce: Jarzębski Krzysztof kl.VIIA, Mistrz klas VII

III miejsce: Zając Maja kl.VIIIB.

• szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III „Symbole powstania kościuszkowskiego”

I miejsce: Julia Derlukiewicz kl. I i Alicja |Mirońska kl. III b

II miejsce: Nikola Ignatiuk kl. Ia