Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w przedszkolu

Dnia 22.03.2023R. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym poruszania się po drogach, pod nazwą "Bezpieczny przedszkolak", w którym wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie. Cele konkursu obejmowały zarówno poznanie poziomu wiedzy przedszkolaków z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalenie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w zabawie, jak również zabawę z elementem rywalizacji. Każdą grupę dzieci reprezentowały 3-osobowe zespoły wytypowane przez nauczycielki. Zadania, jakie dzieci miały do wykonania, były zróżnicowane. Składały się na nie takie zabawy jak: układanie puzzli przedstawiających pojazdy uprzywilejowane i dopasowywanie do nich właściwego numeru telefonu, sprawdzenie prawidłowego wyposażenia apteczki, rozwiązywanie zagadek o ruchu drogowym, ocenianie sytuacji na obrazkach, ustalenie prawidłowego zachowania w trudnych sytuacjach.
Konkurs na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Wykazały się one bardzo dużym poziomem wiedzy w zakresie bezpiecznej zabawy, zachowań na drodze, zachowań w spotkaniu z obcym oraz kontakcie ze zwierzętami. W skład członków komisji konkursowej wchodził m.in. strażak i pielęgniarka. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, którą w konkursie wykazały się dzieci oraz ich działalność plastyczna, będą dobrym fundamentem do właściwych zachowań w rzeczywistym świecie.