FINAŁ POWIATU BIALSKIEGO IGRZYSK DZIECI 2022/2023 W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 28.03.2023 w hali sportowej szkoły podstawowej w Piszczacu rozegrany został - organizowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy - finał powiatu bialskiego Igrzysk Dzieci 2022/2023 w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców.
W kategorii dziewcząt wystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z Piszczaca, Swór, Międzyrzeca Podlaskiego SP2 i Łomaz (wystąpiliśmy jako drużyna lucky loser, czyli uczestniczyliśmy w finale pomimo braku wygranych eliminacji we wcześniejszej fazie rozgrywek).
W kategorii chłopców zagrali młodzi piłkarze ręczni z Terespola, Swór, Międzyrzeca Podlaskiego SP2 i Łomaz.
Nasza reprezentacja dziewcząt ukończyła rozgrywki na miejscu czwartym. Nasi chłopcy - w półfinale ustalonym na podstawie losowania - wywalczyli zwycięstwo w meczu z drużyną z Międzyrzeca Podlaskiego SP2, a w finale rozgrywek ulegli zespołowi z Terespola. W klasyfikacji końcowej wywalczyli miejsce drugie.
Wspólnie zdobyliśmy kolejne punkty do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych powiatu bialskiego.
Nauczycielami sprawującymi nadzór nad naszą reprezentacją byli Artur Romaniuk (w zastępstwie za Ireneusza Korszenia) i Marek Prokopiuk.
Zobacz też: https://niwkalomazy.webnode.page/