Światowy Dzień Ziemi w kl. I - III

Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku. W Polsce  początek obchodów to 1990 rok. Z tej okazji 25 kwietnia uczniowie klasy II b zaprezentowali inscenizację o chorej planecie Ziemi i działaniach jakie wpływają na poprawę  jej kondycji.  Przypomnieli o potrzebie oszczędzania wody, energii, segregacji odpadów. Zaprezentowane piosenki popularyzowały ekologiczny styl życia i zachęcały do dbania o nasz wspólny „zielony dom”.

Podczas apelu  Pani Dyrektor Bogumiła Wińska zachęcała do wcielania w życie ekologicznych zasad i dbania o czystość najbliższego środowiska. Następnie wręczyła uczniom z klas I – III nagrody za udział w konkursie na „Piękny zeszyt”.

miejsca

Kategoria klas I