VIII EDYCJA TARGÓW EDUKACYJNYCH

Przed uczniami klas VIII trudna i poważna decyzja dotycząca wyboru szkoły. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów oraz rodziców, 25 kwietnia 2023 roku zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły VIII Edycję Targów Edukacyjnych, na które zaprosiliśmy wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu bialskiego.
Uczniowie klas VII-VIII i programowo niższych mogli spotkać się z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych, porozmawiać o zasadach rekrutacji oraz programie nauczania. Dodatkowo, każdy zainteresowany uczeń otrzymał informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej poszczególnych szkół. Nie zabrakło też pokazów umiejętności oraz prezentacji wytworów pracy uczniów szkół branżowych i techników.
Mamy nadzieję, że targi pomogły naszym uczniom w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
W VIII Edycji Targów Edukacyjnych swoją ofertę prezentowały następujące szkoły:

• Akademickie Liceum Ogólnokształcące Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach,
  • Szkoły Rzemieślnicze CECH w Białej Podlaskiej,
  • Szkoły ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie,
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej,
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.