WYGRYWAMY PIŁKARSKIE IGRZYSKA DZIECI O PUCHAR STAROSTY BIALSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW, TERESPOL, 27.04.2023

W dniu 27.04.2023 na boisku Orlik w Terespolu zagraliśmy w finale powiatu bialskiego Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Piszczacu, ale z przyczyn organizacyjnych zmieniono miejsce rozgrywek. Stąd też grawerunek znajdujący się na pucharze zawiera informację, że to w Piszczacu odbył się finał.
W zawodach uczestniczyli młodzi piłkarze urodzeni w latach 2010-2012. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny chłopców, które wcześniej wygrały eliminacje międzygminne w swoich okręgach.
W półfinale ustalonym na podstawie losowania wygraliśmy 3:0 z reprezentacją SP Grabanów. W takim samym stosunku bramkowym zwyciężyliśmy w meczu finałowym z drużyną SP Terespol 1. Nasza reprezentacja wygrała zawody i wywalczyła awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w połowie maja w Białej Podlaskiej. W kategorii Igrzyska Dzieci zdobyliśmy kolejne punkty do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych powiatu bialskiego.
Nadzór nad reprezentacją sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Marek Prokopiuk.
Więcej: https://niwkalomazy.webnode.page/