Operacja Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wolontariuszy, którzy poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci swoje najbliższe otoczenie.
W dniu 29 kwietnia 2023 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, również stali się wolontariuszami Operacji Czysta Rzeka 2023 w powołanym Sztabie Lokalnym „Studzianka - Zielawa” pod kierownictwem Szefa Sztabu Łukasza Wędy. 72 uczniów pod opieką Elżbiety Derlukiewicz- Rusek, Doroty Jeruzalskiej, Grażyny Skrzyńskiej, Anety Najdyhor, Danuty Michalczuk sprzątało drogę dojazdową do Kozłów oraz miejscowość Korczówkę. Zebraliśmy ponad tonę śmieci. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę akcji, rękawiczki robocze, worki foliowe i słodki upominek od Organizatorów. Gmina Łomazy zapewniła pomoc w transporcie wolontariuszy i zebranych worków.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. Dzięki nam świat wokół nas będzie piękniejszy, a na pewno czystszy. Brawo My.
Do zobaczenia za rok – spotkamy się nad rzeką.