Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej - 10 maja 2023r.

Mamy zaszczyt przedstawić wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 10 maja 2023 roku pod patronatem Wójta Gminy w Łomazach. Wydarzenie to było możliwe dzięki zaangażowaniu i staraniom Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kozaczuk, które przygotowały tę wyjątkową imprezę.
Konkurs przyciągnął utalentowanych artystów, którzy dzielili się swoim talentem i miłością do ojczyzny. Po długim i emocjonującym procesie oceny, wyłoniono zwycięzców:
Serdecznie gratulujemy Idze Tokarskiej z kl Ib i Annie Karpowicz z kl IIIb , którzy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Ich utwór nie tylko wzruszył publiczność, ale także oddał ducha patriotyzmu w niezwykle poruszający sposób.
Wielkie gratulacje dla Marianny Zięteckie z kl Ia, która zajęła zasłużone drugie miejsce. Jej wykonanie było pełne pasji i oddania, a tekst utworu wyrażał piękno naszej ojczyzny.
Serdecznie gratulujemy Zofii Wołosowicz z kl IIa, która zdobyła trzecie miejsce w konkursie. Jej interpretacja piosenki patriotycznej zaskoczyła i wzruszyła zarówno jury, jak i publiczność.
Należą się wyrazy uznania również dla Nikodema Belkiewicza z kl Ib i Marceliny Sakiewicz z kl IIIa , którzy otrzymali wyróżnienia za swoje wyjątkowe występy. Ich talent i oddanie sprawie patriotyzmu zasługują na podziw.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i wysiłek. Wasze występy były inspirujące i pięknie oddawały ducha naszej ojczyzny.
Pragniemy również podziękować Wójtowi Gminy w Łomazach Jerzemu Czyżewskiemu za patronat nad tym wydarzeniem oraz Dyrektorowi Szkoły Bogumile Wińskiej za profesjonalne wsparcie nauczycieli w organizacji konkursu.
Życzymy wszystkim zwycięzcom dalszych sukcesów w ich muzycznych działaniach i mamy nadzieję, że ich talent będzie nadal cieszył słuchaczy i inspirujący do miłości do ojczyzny.

W czasie prac komisji konkursowej odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas"
W szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastycznym pod hasłem "Wiosna wokół nas", w którym wzięło udział 25 uczniów z klas 1-3. Konkurs był doskonałą okazją dla młodych artystów do wykorzystania swojej kreatywności i talentu, aby przedstawić piękno wiosny poprzez swoje prace plastyczne.
Po długich naradach jury, które składało się z nauczycieli sztuki, wytypowano zwycięzców. Oto wyniki konkursu:
Zofia Wołosowicz z klasy 2a została uhonorowana I miejscem za swój wspaniały obraz, który doskonale oddawał atmosferę wiosny. Jej praca była pełna żywych kolorów i wyrażała radość oraz ożywienie, jakie niesie ze sobą ta piękna pora roku.
Miejsce drugie zostało przyznane dwóm uczniom:

• Nikola Ignatiuk z klasy 1a wyróżniła się swoją umiejętnością przedstawienia delikatności i subtelności kwiatów w swoim obrazie. Jej praca emanowała wiosenną magią.
  • Maja Wysocka z klasy 1b również zdobyła II miejsce dzięki swojej wyjątkowej technice malarskiej i bogatemu wyborowi kolorów. Jej praca ukazała różnorodność przyrody wiosennej.

Na trzecim miejscu znaleźli się dwaj uczniowie:

• Weronika Jabłońska z klasy 2b otrzymała wyróżnienie za swoją pracę, która wyrażała wiosenne krajobrazy w sposób bardzo szczegółowy i precyzyjny.
  • Wojciech Derlukiewicz z klasy 3b zdobył również III miejsce za swoje oryginalne podejście do tematu i pomysłowość w przedstawieniu wiosennych motywów.

Wyróżnienia: Dodatkowo, trzy wyróżnienia zostały przyznane:

• Michalina Gucwa z klasy 1a została wyróżniona za swój kreatywny sposób przedstawienia wiosennej przyrody.
  • Paweł Kuźmicki z klasy 1b otrzymał wyróżnienie za wyjątkową technikę malarską i umiejętność uchwycenia wiosennych barw.
  • Martyna Belkiewicz z klasy 2a również otrzymała wyróżnienie za swoją pracę, która była pełna szczegółów i ukazywała piękno wiosny w różnych odsłonach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.