Klasy I w kinie

W dniu 17 maja uczniowie kl. 1a i kl. 1b pod opieką p. Aleksandry Dołęgowskiej, p. Wiesławy Kozaczuk i p. Elżbiety Kapłan wyjeżdżali do kina w Białej Podlaskiej na film pt. „Zadziwiający kot Maurycy”. Wyjazd miał na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz wdrażanie do właściwego rozumienia wartości  takich jak: dobro, prawda i przyjaźń, a także nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Bohater filmu – Maurycy jest gadającym kotem, któremu towarzyszy sympatyczna gromadka szczurów. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, oszukując mieszkańców, że ratuje ich przed plagą szczurów, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa gang Maurycego szybko się bogaci. Interes idzie świetnie do czasu kiedy grupka przyjaciół trafia do miasteczka, gdzie problem szczurów jest rozwiązywany przez tajemniczego szefa. Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę odkrywają kto za tym wszystkim stoi i ratują mieszkańców. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę pozytywnych emocji. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. Taki wspólny wyjazd to doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskich.
Wyjazd był sponsorowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za 100% wpłat składek na Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.