Klasy drugie w stolicy województwa podlaskiego

16 maja 2023r. klasy drugie wraz z paniami Agnieszką Panasiuk, Anetą Najdyhor, Elżbietą Kapłan i Iwoną Szepetą wybrały się na całodzienną wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem, po wczesnoporannej zbiórce oraz po dotarciu na miejsce był spektakl pt. "Kaszalot" w Białostockim Teatrze Lalek. Tytułowy bohater w towarzystwie zaprzyjaźnionej Pchły zabrał nas w niezwykłą podróż pociągiem, aby poznać odpowiedź na niezwykle nurtujące pytanie....Spektakl dostarczył widzom wielu emocji. Nie zabrakło wzruszeń, radości, a nawet przerażenia. Po spektaklu udaliśmy się do Pałacu Branickich. Na dziedzińcu czekała nas miła niespodzianka –powitała nas tam babcia jednej z uczennic częstując ciasteczkami. W ramach zajęć warsztatowych w pałacowej sali dzieci wykonały autorski odlew Pałacu Branickich następnie zwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, a w nim m.in. ekspozycje ukazujące dzieje lecznictwa. Nie mogło zabraknąć czasu na spacer po przepięknym, barokowym ogrodzie wokół Pałacu, który zachwycił wszystkich. Na półmetku naszej wycieczki czekał na nas pyszny obiad. Posileni pojechaliśmy do Epicentrum Nauki, gdzie w  Strefie Małego Odkrywcy, nasze dzieci mogły przez dwie godziny odkrywać fantastyczny świat nauki, eksplorując pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy. Przed odjazdem, aby uspokoić wszystkie zmysły udaliśmy się do Mini zoo "Akcent Białystok". W ogrodzie zoologicznym można było zobaczyć drapieżniki, takie jak niedźwiedź, ryś, żbik. Obok ssaków drapieżnych mieszkają tam  ptaki drapieżne (myszołów, puchacz). Ponadto w ZOO można było zobaczyć żubra, koniki, osły, jelenie, daniele i świnki wietnamskie. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Łomaz.