Kolejny plastyczny sukces Zosi

Talent Zosi Wołosowicz uczennicy klasy 2a naszej szkoły został po raz kolejny doceniony, tym razem w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Eliminacje regionalne, organizowane były  przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Tegoroczna edycja konkursu związana była z postacią Mikołaja Kopernika oraz ze spuścizną naukową, badawczą, teologiczną i społeczną, w kontekście czasów w których żył, aż do współczesności. W  konkursie wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Na konkurs dostarczono 151 prac z różnych dziedzin sztuk plastycznych. Jury przyznało 18 nagród i 16 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych:
 I kategoria wiekowa – 7 - 9 lat,
II kategoria wiekowa – 10 – 13 lat,
III kategoria wiekowa 14 – 18 lat.
W pierwszej kategorii wiekowej nagrody otrzymali nasza Zosia oraz dwoje uczniów z  innych szkół, a czworo zostało wyróżnionych.  Oficjalne rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 20 maja i  towarzyszyło tegorocznej Nocy Muzeów. Nagrodzone prace wysłane zostały do Torunia na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.
Serdecznie gratulujemy Zosi oraz Jej mamie pani Elżbiecie Wołosowicz, która tak wspaniale przygotowała córkę do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.
Prace konkursowe nagrodzone można obejrzeć w Muzeum Południowego Podlasia (Oficyna Zachodnia) do 20 czerwca 2023r.