Przedstawienie pt.” Pchła Krętaczka”

Dnia 31 maja 2023r. klasy I-III miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.” Pchła Krętaczka” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak–Art z Krakowa. „Pchła Krętaczka” to adaptacja teatralna bajki Jana Brzechwy zatytułowana „Pchła Szachrajka”. Jest to opowieść o przebiegłej pchle, która oszukała domowego kotka, słonia w zoo, a także świnkę, która jest kelnerem w cukierni. Zwierzątka postanowiły zgłosić sprawę do sądu. Pchła Krętaczka idzie w zaparte i próbuje oszukać nawet psa – sędziego. Jednak dzieci pomagają naszym bohaterom nakryć pchełkę na gorącym uczynku. Widowisko pokazuje, że każde kłamstwo ma krótkie nogi. Należy zapamiętać: „Nie warto oszukiwać, gdyż prawda zawsze wyjdzie na jaw!”. Dzieci były bardzo zachwycone. Radosne oraz pełne przejęcia twarze potwierdziły dobrze spędzony czas.