...bo RODZINA to podstawa!

Miesiąc maj nie dość, że najpiękniejszy, to jeszcze przynosi ze sobą najwspanialsze święta.
15 maja to  Międzynarodowy  Dzień Rodziny, a 26 maja  - święto wszystkich Mam.
Z tej właśnie okazji  30 maja w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia.
Głównymi  Gośćmi byli Rodzice uczniów klas I-VIII. Spotkanie uświetniła obecność Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Marciniuk.
Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć i posłuchać występów uczniów klas I-III przygotowanych przez swoje wychowawczynie. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę " Jesteś Mamo skarbem mym", klasy drugie wystąpiły z utworem "Piosenka dla Mamy". Następnie uczniowie z klas I-III wystąpili w inscenizacji  o rodzinie pt. "Laurka", w której na początku mało pomocne dzieci zrozumiały, jak ważne jest wspieranie swoich rodziców i dziadków w pracach domowych oraz, że dzielenie się obowiązkami to podstawa każdej rodziny. Po inscenizacji zaprezentowały się klasy trzecie z piosenką "Na majówkę". Na zakończenie  wystąpiły  dzieci z  zespołu ludowego z klas II-IV  "Koralinki", które zaśpiewały utwory: "Koło mego ogródeczka" oraz "Oj, zagraj mi muzyko".  Po części  artystycznej głos zabrali Pan Wójt, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców, podkreślając w swoich przemówieniach między innymi wagę rodziny jako najważniejszej wartości w życiu każdego człowieka, w której to możemy zaznać najwięcej  szczęścia i w której największe szczęście możemy dawać innym.  W stronę Rodziców popłynęły serdeczne życzenia zdrowia i wytrwałości oraz podziękowania za troskę, ciepło i mądrość, które przekazują swoim dzieciom.