Biblioteka

 

kat

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8.45 - 15.30

8.45 - 15.30

  8.45- 15.30

8.45 - 15.30

8.00 - 14.30

bibl

Regulamin Biblioteki Szkolnej

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.

Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe - kolekcja stworzona przez Biblioteka Narodowa | Polona

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe - kolekcja stworzona przez Biblioteka Narodowa | Polona

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na
komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

lektury