Klasa 4B w Miasteczku Ruchu Drogowego.

We wtorkowy, słoneczny dzień 6 czerwca 2023r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy WORD w Białej Podlaskiej, uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej w Łomazach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie tego typu wśród dzieci było ogromnym przeżyciem gdyż to pierwsze uprawnienia, które nabywają w drodze egzaminu.
Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy zajęć muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.
Praktyczne przedstawienie swoich umiejętności jazdy na rowerze z zastosowaniem zasad bezpiecznego zachowania na drodze było końcowym etapem starań czwartaków o kartę rowerową.
Po wyczerpujących zmaganiach z przepisami ruchu drogowego, dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla i popisały się talentem wokalnym przy akompaniamencie p. Pawła Tokarskiego.
Klasa, choć na początku stremowana i pełna obaw, z uśmiechami wracała do domu.
Grupa 18 uczniów w całości zaliczyła egzamin praktyczny i czeka na wyniki egzaminu teoretycznego by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Gratulujemy!