Dzień Dziecka w Magicznych Ogrodach.

W czwartek 1 czerwca 2023 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do przepięknego miasteczka położonego nad Wisłą - Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Podczas wycieczki dzieci miały okazję doświadczyć wielu ciekawych atrakcji. W autokarze czas mijał szybko na podziwianiu krajobrazów, śpiewie i rozmowach. W ramach programu wycieczki uczniowie wzięli udział w "Warsztatach z kogutem" zorganizowanych w Piekarni Sarzyńskich. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość poznać fascynujące fakty o kogutach oraz spróbować swoich sił w pieczeniu tradycyjnego koguta z ciasta. To była wspaniała okazja, aby odkryć tajniki piekarskiego rzemiosła. Po warsztatach uczestnicy wycieczki wyruszyli na zwiedzanie malowniczego miasta Kazimierz Dolny. Mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy, zabytkowe kamienice i urokliwe uliczki. Ekobusikami przejechali do urokliwego, lessowego Wąwozu Korzeniowego. Odwiedziliśmy kilka sklepów, które przyciągnęły naszą uwagę. Znaleźliśmy interesujące pamiątki, rękodzieło i lokalne przysmaki. Każdy z nas znalazł coś, co chciałby zabrać ze sobą jako souvenir z wycieczki. Zjedliśmy obiad w restaurację, która serwowała tradycyjne dania kuchni regionalnej. Skosztowaliśmy lokalnych potraw i cieszyliśmy się ich smakiem. Atmosfera restauracji była przyjemna i przytulna. Następnie uczniowie udali się do Magicznych Ogrodów. Tam mogli cieszyć się pięknem przyrody, spacerować po zielonych alejkach i podziwiać różnorodne rośliny. Dzieci miały również możliwość korzystania z licznych atrakcji, takich jak plac zabaw, huśtawki, karuzele i labirynty. To był wspaniały czas spędzony na świeżym powietrzu i zabawie wśród natury. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki, zabawy i poznawania nowych miejsc. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i miło spędzili czas w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy uczniom i rodzicom za przygotowanie się do wycieczki, zapewnienie wygodnego obuwia i odzieży oraz posiłków na drogę. Opiekę uczniom zapewnili: A. Dołęgowska, W. Kozaczuk, I. Kożuchowska i P. Tokarski. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili i czerpali wiele radości z tego wyjątkowego dnia! Wycieczka została zorganizowana przy udziale Biura Turystycznego Juventur w Białej Podlaskiej. Dziękujemy za miłą współpracę.