Dni Promocji Zdrowia 2022/2023

Zdrowie jest wartością, która pozwala korzystać z życia przez długie lata. W największym stopniu o stanie zdrowia decyduje nasz styl życia. Nasze codzienne zachowania mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Uczniowie wiedzą, co to jest zdrowy styl życia, o czym mogli sie przekonać uczestnicy apelu podsumowującego tegoroczne Dni Promocji Zdrowia. W części artystycznej wystąpili uczniowie z klas: VI a, VII a oraz VIII a i c przygotowani przez panie: Grażynę Skrzyńską, Dorotę Jeruzalską, Elżbietę Derlukiewicz- Rusek i Martę Bańkowską. Ważnym punktem programu było podsumowanie konkursów prozdrowotnych, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

 

Konkurs wiedzy o zdrowiu

Kategoria kl. IV- V
I m. – Anastazja Wołosowicz 4a
II m. – Zuzanna Jaśkiewicz 4b
III m. – Laura Cybulska 5a

 Konkurs plastyczny na plakat o tematyce profilaktycznej „Wybieram marzenia, nie uzależnienia”

Kategoria klas IV-VI:
I m. – Lena Trochonowicz 5a
II m. – Piotr Bańkowski 5b
III m. – Jakub Korszeń 4b
Wyróżnienie – Emilia Marciniuk 6a

 Kategoria klas VII-VIII:
I m. - Kamila Kuflowska  8b
II m.-  Jakub Leszek klasa 8c
III m.- Iwetta Dubikowska 8b
Wyróżnienie - Julia Niedźwiedź klasa 8b

Tradycyjnie odbył się także „Bieg po zdrowie”.
Nagrody w tej kategorii też zostały wręczone. Na zakończenie wszyscy chętni mogli przyłączyć się do zabawy, wspólnie tańcząc belgijkę, bo przecież taniec to bardzo dobra forma zdrowego ruchu.