Warsztaty ceramiczne w Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem „Wspólny Świat”

5 czerwca klasa IIIa uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Centrum  Pomocy Osobom z Autyzmem „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej. Motywem przewodnim była kreatywna zabawa z gliną. W trakcie zajęć dzieci pracowały z tym materiałem - ugniatały, wałkowały, formowały i ozdabiały. Dzieci dekorowały swoje prace odciskając w nich elementy z natury: liście, gałązki. Dowiedziały się także o etapie szkliwienia prac ceramicznych.  Poznały w ten sposób ceramiczną terminologię. Sekretem warsztatów była cierpliwość i dokładność, którą z czasem dzieci wypracowywały. Zrealizowane prace będą wyjątkowym prezentem dla najbliższych lub unikalną ozdobą. Zajęcia dostarczyły wiele radości, a dzieci zamieniły się w młodych artystów. Było to cenne doświadczenie.