Apel podsumowujący „Wyróżniamy, nagradzamy…”
- Szczegóły
- Kategoria: aktualnosci
- Opublikowano: czwartek, 15 czerwiec 2023 07:40
- Dorota
- Odsłony: 223
W przedostatnim tygodniu zakończenia roku szkolnego, w środę 14 czerwca, na auli szkolnej spotkaliśmy się na apelu podsumowującym dokonania uczniów w różnych dziedzinach. Zanim zostaną rozdane świadectwa, a najlepszym nagrody za naukę, nagrodzeni zostali ci, którzy zmagali się w różnych konkursach, rywalizowali w sporcie, czy też zasłużyli na wyróżnienie swoją postawą i działalnością na rzecz środowiska szkolnego.
Wyróżnieni uczniowie odebrali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej oraz opiekunów poszczególnych konkursów.
Szkolny Konkurs Znajomości Baśni Klas Czwartych:
I - Wołosowicz Anastazja 4a
II - Jaśkiewicz Zuzanna 4b
III - Maciejewska Alicja 4b
Szkolny Konkurs Znajomości Mitów Klas Piątych:
I -Trochonowicz Lena 5a
II -Rusek Lena 5a
III -Czeranowski Krystian 5b
Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”
Klasy IV-VI
I – Agnieszka Bandzarewicz
II – Zuzanna Telaczyńska
III – Wiktoria Szyndler
Klasy VII-VIII
I – Michał Makowski
II – Zuzanna Wysocka, Iwona Stanilewicz, Gabriel Derlukiewicz
III – Julia Głacka, Emilia Lipińska
Konkurs z języka angielskiego „FOX”
W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "FOX", który został przeprowadzony w naszej szkole 28 marca wzięło udział 27 osób z klas III-VIII. Nasi uczniowie startowali w trzech kategoriach: Kittens (kl. III-IV), Bunnies (kl. V-VI) oraz Ducks (kl.VII-VIII). Szkolnym opiekunem konkursu była pani Aneta Najdyhor. Dwie uczennice naszej szkoły uzyskały w konkursie wynik dobry, co oznacza, że znalazły się w krajowej czołówce. Są to: Agnieszka Bandzarewicz (kl. 6a) w kategorii „Bunnies”, oraz Alicja Maciejewska (kl. 4b) w kategorii „Kittens”. Uczennice 13 czerwca odebrały swoje nagrody podczas uroczystości wręczenia nagród w Lublinie.
Dyplomy za udział w konkursie otrzymują pozostali uczestnicy konkursu :
Klasy trzecie: Michał Hordejuk, Miłosz Jakubiuk, Oliwia Żukowska, Oskar Adamiak, Łucja Bańkowska, Aleksander Głowacki , Leon Derlukiewicz, Anna Karpowicz, Alicja Mirońska, Franciszek Żukowski.
Klasy czwarte: Amelia Dymowska, Jakub Głowacki, Zuzanna Przyłucka, Zuzanna Szatałowicz, Anastazja Wołosowicz, Jakub Korszeń, Aleksandra Kurowska, Bronisław Sadowski.
Klasa szósta; Marta Buczyńska, Zuzanna Telaczyńska, Jan Sadowski, Kinga Tokarska, Michał Tokarski, , Weronika Wołosowicz.
Klasa ósma: Rafał Kościuczyk.
Nasi uczniowie brali również udział w zmaganiach matematycznych:
Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” otrzymują:
- Michał Głowacki, IIa,
- Dawid Sawicki, IIa,
- Hanna Bondarzewska, IIb,
- Natalia Szatałowicz, IIa,
- Adam Zubelewicz-Król, IIIb,
- Anastazja Wołosowicz, IVa.
W dalszej części spotkania zostali nagrodzeni uczniowie rywalizujący w zawodach sportowych.
- Za wywalczenie I miejsca i zdobycie Pucharu Starosty Bialskiego w finale powiatu bialskiego Igrzysk Dzieci 2022/2023 w piłce nożnej chłopców oraz wywalczenie II miejsca w finale rejonu Biała Podlaska (w randze półfinału wojewódzkiego) Igrzysk Dzieci 2022/2023 w piłce nożnej chłopców nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły otrzymała drużyna składająca się z następujących uczniów:
- Marcel Wołosowicz (K)
- Piotr Bańkowski
- Szymon Derlukiewicz
- Wojciech Jabłoński
- Nikodem Jakubiuk
- Nikodem Nazarewicz
- Adam Olichwierowicz
- Adrian Ostapowicz
- Marcel Pietruszka
- Wiktor Sobechowicz
- Paweł Świętochowski
- Michał Tokarski
- Za wszechstronne osiągnięcia drużynowe w sportowych Igrzyskach Dzieci 2022/2023, tj. wywalczenie wraz z drużyną co najmniej II miejsca w finałach powiatu bialskiego wszystkich gier drużynowych (piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, piłka siatkowa) i biegów sztafetowych, statuetki ufundowane przez Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA i pisemne wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie klas VI-tych:
- Marcel Wołosowicz
- Szymon Derlukiewicz
- Nikodem Jakubiuk
- Marcel Pietruszka
- Wiktor Sobechowicz
- Paweł Świętochowski
- Za systematyczny udział w zajęciach SKS prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Marka Prokopiuka w roku szkolnym 2022/2023 w ramach ministerialnego programu Szkolny Klub Sportowy pamiątkowe dyplomy otrzymali następujący uczniowie:
- Łukasz Cydejko
- Szymon Derlukiewicz
- Antoni Głowacki
- Nikodem Jakubiuk
- Dawid Korzeniowski
- Dawid Malewicz
- Nikodem Nazarewicz
- Adam Olichwierowicz
- Marcel Pietruszka
- Jan Sadowski
- Wiktor Sobechowicz
- Tomasz Sucharzewski
- Paweł Świętochowski
- Juliusz Telaczyński
- Michał Tokarski
- Marcel Wołosowicz
- Za systematyczny udział w pierwszym roku uczestnictwa w zajęciach nauki pływania w grupie czwartkowej „Pływamy bo Lubimy” koordynowanej przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Marka Prokopiuka i opanowanie podstawowych umiejętności pływackich, pamiątkowe dyplomy otrzymali:
- Aleksandra Martyniuk/kl.Ia
- Zuzanna Charewicz/kl.IIIa
- Miłosz Jakubiuk/kl.IIIa
- Oliwier Murawski/kl.IIIa
- Laura Sobechowicz/kl.IIIa
- Sebastian Zdunek/kl.IIIa
- Adam Zubelewicz-Król/kl.IIIb
- Nina Steckiewicz/kl.Va
- Lena Trochonowicz/kl.Va
- Weronika Wójtowicz/kl.Va
- Dariusz Trochonowicz/kl.Via
- Za zajęcie I miejsca w eliminacjach powiatowych i VI miejsca w eliminacjach wojewódzkich 45 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w pierwszej grupie – uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły otrzymał uczeń:
- Jakub Głowacki
- Za wywalczenie I miejsca i zdobycie Pucharu Starosty Bialskiego w finale powiatu bialskiego Igrzysk Dzieci 2022/2023 w drużynowych biegach przełajowych, I miejsca w trójboju lekkoatletycznym, I miejsca w turnieju piłki nożnej „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i udziału w finale wojewódzkim, wywalczenie III miejsca w finale rejonu Biała Podlaska (w randze półfinału wojewódzkiego) Igrzysk Dzieci 2022/2023 w drużynowych biegach przełajowych chłopców, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły otrzymali następujący uczniowie:
- Karol Arseniuk
- Piotr Bańkowski
- Michał Dyrdowski
- Konrad Hołonowicz
- Błażej Jaroszuk
- Wojciech Jabłoński
- Jakub Korszeń
- Robert Najdyhor
- Adrian Ostapowicz
- Maciej Przyłucki
- Bronisław Sadowski
- Piotr Szymanek
- Andrzej Telaczyński
- Michał Tokarski
- Maciej Trochonowicz
- Miłosz Zając
- Za wszechstronne osiągnięcia drużynowe i indywidualne w sportowych Igrzyskach Dzieci 2022/2023, pamiątkowe medale ufundowane przez nauczyciela Ireneusza Korszenia otrzymali następujący uczniowie :
- W kategorii klas I – III
- Oskar Adamiak
- Julia Cichowska
- Wojciech Derlukiewicz
- Krystian Gurynowicz
- Michał Hordejuk
- Weronika Jabłońska
- Miłosz Jakubiuk
- Marta Kuflowska
- Marianna Langowska
- Michał Maksymowicz
- Jakub Pawłowicz
- Piotr Szymanek
- Natalia Szatałowicz
- Andrzej Telaczyński
- Paula Trochonowicz
- Miłosz Zając
- W kategorii klas IV
- Jakub Głowacki
- Błażej Jaroszuk
- Zuzanna Jaśkiewicz
- Jakub Korszeń
- Alicja Maciejewska
- Robert Najdyhor
- Adrian Ostapowicz
- Maciej Przyłucki
- Zuzanna Przyłucka
- Bronisław Sadowski
- Kaja Sobechowicz
- Zuzanna Szatałowicz
- Anastazja Wołosowicz
- W kategorii klas V
- Karol Arseniuk
- Piotr Bańkowski
- Michał Dyrdowski
- Honrad Hołonowicz
- Wojciech Jabłoński
- Lena Rusek
- Anita Szostakiewicz
- Maciej Trochonowicz
- Tomasz Zagórski
- W kategorii klas VI
- Oliwia Adamiak
- Alicja Adamczuk
- Agnieszka Bandzarewicz
- Marta Buczyńska
- Lena Hajbos
- Natalia Jarocka
- Lena Klimkowicz
- Oliwia Knapiuk
- Zuzanna Kościuczyk
- Paulina Kulig
- Gabriela Kuzawińska
- Natalia Kunc
- Izabela Łaska
- Emilia Marciniuk
- Ewa Sobechowicz
- Wiktoria Szyndler
- Telaczyńska Zuzanna
- Tokarska Kinga
- Tokarski Michał
- Wieprzowska Wiktoria
- Weronika Wołosowicz
- Za systematyczny udział w zajęciach SKS prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Korszenia w roku szkolnym 2022/2023 w ramach ministerialnego programu Szkolny Klub Sportowy pamiątkowe dyplomy otrzymali następujący uczniowie:
- Oskar Adamiak
- Karol Arseniuk
- Dominik Benedyczuk
- Piotr Bańkowski
- Wojciech Derlukiewicz
- Michał Dyrdowski
- Aleksander Głowacki
- Wojciech Głowacki
- Michał Hordejuk
- Konrad Hołonowicz
- Wojciech Jabłoński
- Miłosz Jakubiuk
- Jakub Korszeń
- Bartosz Kurowski
- Przemysław Lisowski
- Oliwier Murawski
- Michał Maksymowicz
- Adrian Ostapowicz
- Adam Panasiuk
- Jakub Pawłowicz
- Maciej Przyłucki
- Szymon Sawczuk
- Miłosz Sobechowicz
- Piotr Szymanek
- Kacper Stanilewicz
- Igor Talarowski
- Andrzej Telaczyński
- Tomasz Telaczyński
- Szymon Tyszewski
- Maciej Trochonowicz
- Daniel Usciński
- Tomasz Zagórski
- Miłosz Zając
- Adam Zubelewicz Król
- Franciszek Żukowski
- Rafał Żelisko
- Marek Zięba
Podsumowując warto pamiętać, że nie jest ważne, czy ktoś jest trochę zdolny, czy szczególnie uzdolniony. Każdy powinien rozwijać swoje zdolności. Warto inwestować swój czas i wysiłek, widząc cel, do którego zmierzamy.
Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, otwartych umysłów oraz jeszcze więcej sukcesów i radości. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach i zawodach w przyszłym roku szkolnym.
Opracowała:
Iwona Szepeta