Witaj szkoło!

Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024 w łomaskiej szkole tradycyjnie rozpoczęła się od mszy świętej w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Jak podkreślił ksiądz kanonik Adam Kamecki należy pamiętać, że naukę czerpiemy nie tylko z książek i zajęć w szkole. Życie to jedna wielka lekcja, z której uczymy się dobra imiłości do bliźniego. Dalsza część uroczystości miała miejsce  w szkole. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, wśród których byli między innymi:

•  wójt gminy Łomazy – pan Jerzy Czyżewski,
  • proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach ksiądz kanonik Adam Kamecki,
  • Przewodniczący Rady Gminy – pan Andrzej Wiński,
  • przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Marciniuk,
  • wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - pani Ewelina Wołosowicz,
  • dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pan Ryszard Bielecki,
  • komendant gminny OSP Łomazy – pan Roman Stanilewicz,
  • kierownik GOPS w Łomazach – pani Urszula Najdyhor.

Dyrektor szkoły pani Bogumiła Wińska zwracając się do uczniów powiedziała, że „cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy, dawać z siebie wszystko”. Wspomniała  przy okazji o egzaminie ósmoklasisty i wysokim wyniku z j. polskiego oraz o I miejscu szkoły we współzawodnictwie szkół powiatu bialskiego. Żeby odnieść sukces, „uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć…”. Wójt gminy pan Jerzy Czyżewski nawiązał w swoim przemówieniu do przypadającej 1 września rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zaapelował, by mieć w pamięci tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju, otaczać opieką ważne historycznie miejsca. Pamiętając o przeszłości należy iść w przyszłość z wiarą we własne możliwości. Życzenia jak największych sukcesów w nauce wszystkim uczniom przekazała również pani Anna Marciniuk – przewodnicząca Rady Rodziców. W części artystycznej piękny popis taneczny dały tegoroczne pierwszaki, które zatańczyły poloneza. Taniec przygotowały z uczniami panie Agnieszka Garbatiuk i Anna Zydlewska. Piątoklasiści pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego przygotowali krótką scenkę tematycznie nawiązującą zarówno do wakacji, jak i rozpoczęcia roku szkolnego. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół ludowy KORALINKI prowadzony przez panią Agnieszkę Panasiuk. Jednak  uczniowie najbardziej czekali i tak na spotkanie ze swoimi  wychowawcami w klasach, dokąd ostatecznie wszyscy się udali. Rok szkolny 2023/2024 uważamy za rozpoczęty.