Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie na całym świecie uczestniczą w wielu ciekawych zabawach i wydarzeniach, które pomagają im odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
A wszystko zaczęło się od amerykańskiego pisarza  i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa, który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała dziewczynka Vashti, która dzięki malutkiej kropce
 i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.
Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły również świętowali ten dzień - ubrani w kropkowe ubrania, bawiąc się odkrywali swoje talenty, a przy okazji powstały wyjątkowe kropkowe dzieła sztuki.
Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie! To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Niezwykłe efekty prac naszych uczniów możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.