Sprzątanie Świata 2023

Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” odbyła się już po raz 30. W tym wydarzeniu jak co roku wzięli udział uczniowie łomaskiej szkoły. Rokrocznie zachęcamy do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety, zaczynając właśnie od najbliższej okolicy.  Do walki o czystość naszej miejscowości wyruszyły klasy: 2a z p. Wiesławą Kozaczuk, 3a i 3b z p. Danutą Michalczuk, 4b z p. Elżbietą  Derlukiewicz – Rusek, chętni uczniowie z klas 7a i 7b z p. Grażyna Skrzyńską i p. Anną Łojewską oraz 8a z p. Martą Bednaruk – Bańkowską. Była to dla nich ważna lekcja poszanowania środowiska. Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy pani Monice Łukaszuk z Urzędu Gminy w Łomazach. Mimo coraz większej świadomości społeczeństwa w dziedzinie ekologii, przed nami jeszcze ogrom pracy, bo ilość zebranych różnorodnych odpadów nadal przeraża. Pamiętajmy, że my wszyscy poprzez nasze zachowania mamy wpływ na los naszej planety – Ziemi, a SPRZĄTANIE ŚWIATA… łączy ludzi!