„Teatralne ABC”

Udział w spektaklu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia był dla uczniów klas IV a i b oraz V a wspaniałą okazją do poznania wiedzy na temat historii teatru, pokazania jego form, zaplecza, tajników gry aktorskiej. Widzowie mogli  zobaczyć różne sposoby przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimę, do aktora w żywym planie. Młody urwis, który nie potrafi zachować się w teatrze, zauroczony wyjątkowością miejsca, zaczyna doceniać trudną sztukę aktorską. Staje się pokorniejszy i mądrzejszy. Świetna gra aktorska odtwórcy głównego bohatera wzbudziła wśród widzów wielokrotny aplauz, co świadczyło o tym, że spektakl bardzo się podobał. Wyjazd na bialską uczelnię, gdzie miało miejsce przedstawienie to doskonały sposób na kontakt dzieci i młodzieży z tego rodzaju sztuką. Nauczyciele poloniści korzystają z niego przy każdej nadarzającej się okazji. Następny wyjazd już niebawem.