Wycieczka klas I

Dnia 26 września 2023 roku uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami, panią Aleksandrą Dołęgowską i Panią Dorotą Derlukiewicz, uczestniczyli w wycieczce do Studzianki. Celem wycieczki było odwiedzenie gospodarstwa agroturystycznego oraz zwiedzenie Muzeum Wsi Podlaskiej.

Wycieczka rozpoczęła się rano, kiedy to uczniowie i opiekunowie zebrali się w szkole. Po sprawdzeniu obecności oraz podziale na grupy, wszyscy udali się autokarem w kierunku Studzianki. Po przybyciu na miejsce, grupa odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne, gdzie miała okazję poznać życie wiejskie. Następnie uczniowie mieli okazję udać się do Muzeum Wsi Podlaskiej, gdzie mogli podziwiać liczne eksponaty związane z tradycją i kulturą Podlasia. Muzeum dostarczyło im fascynujących informacji na temat historii regionu. W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w zabawach. Grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Wszystko się podobało, ale największą atrakcją oczywiście był zjazd na tyrolce. W przerwie zabaw dzieci zjadły smaczne kiełbaski z grilla, a także pyszne słodkie bułeczki pani Zosi. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazywali duże zaangażowanie i entuzjazm podczas tych zajęć. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły z wieloma nowymi doświadczeniami i wspomnieniami.

Wycieczka do Studzianki była nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale także okazją do integracji uczniów, pozyskania wiedzy o tradycjach regionalnych oraz ciekawego spędzenia czasu poza szkolnymi murami. Podsumowując, wycieczka odbyła się sprawnie i przyniosła wiele pozytywnych wrażeń uczniom oraz opiekunom.