To były piękne dwa dni w Łodzi

Cudowna pogoda, jak na zamówienie, wspaniałe atmosfera, a że czas w miłym towarzystwie płynie szybciej, to naszą długo wyczekiwaną wycieczkę mamy niestety już za sobą. Łódzka przygoda z Dance And Fan to same atrakcje. Przemiła Pani Aneta  - pilot wycieczki starała się, aby wszyscy byli zadowoleni. Wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie uczniowie samodzielnie poszukiwali rozwiązań postawionych przed nimi zadań, była lekcją fizyki w dosłownym tego słowa znaczeniu. Trzeba przyznać, że nasi uczestnicy bardzo sumiennie podeszli to rozwiązywania postawionych przed nimi problemów. Wykazali się zainteresowaniem i dociekliwością. Wizyta w Orientarium – najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Południowowschodniej z możliwością obserwowania ich z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej i z góry. Niewątpliwą atrakcją był nocny spacer ulicą Piotrkowską, która tonęła w coraz to innych kolorach, przygotowując się do Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła. Namiastkę tego wydarzenia, którego głównym celem jest zaprezentowanie ciekawych zakątków miasta nocą w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób, mogliśmy podziwiać tuż przed odjazdem. Największą chyba atrakcją wycieczki był dosyć długi pobyt w termach Uniejów. Trzygodzinne wodny raj, błękitne niebo i gorące słońce nad nami, cieplutka, relaksująca woda w basenach  -  a my w niej. Szaleństwom nie było końca! Największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie i jacuzzi. To zresztą nie wszystko. Była też kręgielnia, seans w planetarium, spacer z przewodnikiem po najciekawszych miejscach miasta takich jak Muzeum Kinematografii, Łódzka Manufaktura oraz wiele innych. W tym miejscu pragniemy podziękować naszym darczyńcom Państwu Annie i Zbigniewowi Gołosiom oraz Panu Zdzisławowi Serhejowi, którzy wsparli finansowo budżet przeznaczony na wyprawę. Ślicznie dziękujemy!