„Bezpieczne grzybobranie”

     Do naszej szkoły w piątek 6 października przyjechały panie z PSSE w Białej Podlaskiej, które ważyły uczniów i ich plecaki. Pani z Sekcji Oświaty Zdrowotnej w klasie III b przedstawiła prezentację „Bezpieczne grzybobranie”. Uczniowie usłyszeli wskazówki dotyczące właściwego ubierania się do lasu, przypomnieli zasady dotyczące zbierania grzybów. Prowadząca radziła, jak chronić się przed kleszczami, unikać zatrucia grzybami i zarażenia bąblownicą. W klasie II b oraz klasach pierwszych pani z sanepidu przedstawiła prezentację „Wady postawy”. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali wskazówek dotyczących właściwego noszenia plecaka, siedzenia przy stoliku i właściwego oświetlenia miejsca pracy. Mieli również okazję do wykazania się zdobytą wiedzą  w tym zakresie. Dzięki tym spotkaniom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę.