W FERIE W PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach pod patronatem Wójta Gminy Łomazy ogłasza akcję mającą na celu zebranie starych zdjęć przedstawiających wydarzenia, które odbyły się  w gminie Łomazy.

Drodzy uczniowie.

Ferie czy chcemy, czy nie, spędzimy w domach. Jeśli nie teraz, to kiedy byłby lepszy moment na wzajemne opowiadanie  historii, oglądanie zdjęć, wspomnienia na które wcześniej nie było czasu? Proponujemy byście udali się w podróż do przeszłości w poszukiwaniu historii gminy zapisanej na fotografii. Wspólnie wydobędziemy je na światło dzienne!
Zebrane skany zdjęć  zostaną wykorzystane do przygotowania wystawy.
Zdjęcie (skan zdjęcia) powinien zawierać informacje dotyczącą:

• wydarzenia/ miejsca, które przedstawia,
  • okresu/daty wydarzenia
  • opis kogo/co przedstawia,
  • imię i nazwisko autora zdjęcia lub z czyich zbiorów pochodzi.

Przewidujemy nagrody za najciekawsze zdjęcie z opisem. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny z historii. Zdjęcia należy przesyłać do nauczycieli uczących historii lub wychowawców w terminie do końca stycznia 2021roku. Istnieje możliwość  wykonania skanu w szkole.

albumu ksikowych listw stare fotografie pocztwkowe 22127573