Żegnamy dziś Ciebie Małgosiu...

Jesteśmy tu, bo odeszłaś cicho i bez pożegnania jakbyś nas nie chciała swym odejściem smucić… więc my – cała społeczność szkolna żegnamy dziś Ciebie Małgosiu, żegnamy dobrego człowieka, oddaną swej pracy nauczycielkę i wychowawczynię. Żegnamy na zawsze, bo stamtąd, dokąd odeszłaś, już się nie wraca. To my kiedyś dołączymy do Ciebie. W ciszy, z pokorą i głębszą refleksją stajemy przed majestatem śmierci,  bezradni wobec Boskich wyroków. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, ciepłego, wrażliwego. Byłaś wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole, prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią uczniów klas najmłodszych. Przez 28 lat cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowałaś dzieci na mądrych małych obywateli, wprowadzałaś ich w świat nauki, w szeregi uczniów naszej szkoły. Byłaś wspaniałą koleżanką i sumiennym pracownikiem.
Na zawsze będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach. Dziękujemy, że byłaś, dziękujemy że mogliśmy z Tobą współpracować. Śpij spokojnie Małgosiu, odpoczywaj, otoczona modlitwą, dobrą myślą o Tobie. W drodze przejścia do wieczności ofiarujemy Ci minutę ciszy i krótką modlitwę dziesiątkiem różańca. Żegnamy Cię z bólem i żalem.  My, których pozostawiłeś, wędrujemy w Twoim kierunku przekonani, że Bóg jest Miłością”.

Spoczywaj w pokoju.