Pomogły uwolnić Orlątko...

08 listopada dzieci z klas II-III naszej szkoły obejrzały bajkę teatralną "Orlątko" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy.  Bajka ta przygotowana  została z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spektakl zorganizował impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury. Bajka w sposób prosty i ciekawy pokazała moment odzyskania przez Polskę niepodległości, angażując w spektakl małych widzów. Razem z Legionem Krasnoludków wszystkie dzieci  recytowały, śpiewały i maszerowały. A wszystko po to, żeby pomóc im w odzyskaniu niepodległości i uwolnieniu uwięzionego Orlątka. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, wczuwały się w akcję i były niezmiernie szczęśliwe po osiągniętym zwycięstwie. Jeszcze długo w drodze powrotnej rozbrzmiewała dziecięcym głosem pieśń "My, Pierwsza Brygada...."