Trzecie klasy w pieczarkarni

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości „Otwarta Firma” 15 listopada 2023r. klasy trzecie z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pod opieką wychowawczyń Anety Najdyhor i Agnieszki Panasiuk oraz nauczycieli Elżbiety Kapłan i Marka Prokopiuka wybrały się na wycieczkę do pieczarkarni w Dubowie.  Dzięki uprzejmości właścicieli Państwa Sylwii i Wojciecha Łochinom mogliśmy zwiedzić obiekt i poznać proces uprawy pieczarek. Po zakładzie oprowadziła nas Pani Sylwia Borowik, pokazując nam hale i biura. Oglądaliśmy jak odbywa się zbiór pieczarek. Dowiedzieliśmy się, że pieczarki są sprzedawane w Polsce i eksportowane do kilkunastu krajów Unii Europejskiej m.in. do Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Francji. Zakład jest nowoczesny, skomputeryzowany. Dziękujemy Państwu Łochinom za przyjęcie nas z uśmiechem oraz wzbogacenie naszej wiedzy.