„Ze szkoły na rynek pracy” pod takim hasłem przebiega tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

16.11.2023r  w ramach programu „Otwarta firma” klasa VIb pod opieką Elżbiety Bieleckiej i Małgorzaty Szewczyk odwiedziła Zakład Mechaniki i Blacharstwa Samochodowego
w Łomazach. Drzwi swojej firmy otworzył uczniom naszej szkoły Pan Jarosław Bielecki właściciel zakładu, który w praktyczny sposób zapoznał nas ze specyfiką pracy mechanika. Poznaliśmy przeróżne narzędzia, maszyny wykorzystywane na poszczególnych stanowiskach pracy. Młodzież mogła zweryfikować swoje wyobrażenie o zawodzie z realnymi warunkami jego wykonywania. Co niektórzy szybko się przekonali, że nie należy on do najłatwiejszych i wymaga ogromnej wiedzy, dobrej sprawności fizycznej i poznawczej. Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka, każdy otrzymał upominek. Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Bieleckiemu za miłe przyjęcie, ciekawie spędzony czas oraz wsparcie działań edukacyjnych szkoły w zakresie planowania ścieżki zawodowej.