Zmagania się z gramatyką

O tym, że polska gramatyka wcale nie należy do najłatwiejszych przekonali się ci, którzy w piątek 17 listopada brali udział w eliminacjach do etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. o. O. Kopczyńskiego, autora pierwszej polskiej gramatyki. To już XIII edycja tego konkursu, którego celem jest popularyzacja wiedzy z dziedziny gramatyki języka polskiego oraz kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 6 uczniów z klas siódmych. Do etapu szkolnego konkursu zakwalifikował się Jan Sadowski uczeń klasy VII a. Gratulujemy i liczymy na to, że Jankowi uda się przejść z powodzeniem kolejne etapy tych zmagań.