Bezpieczna szkoła krokdylka Tirka

17 listopada 2023r. pięciolatki, sześciolatki oraz dzieci z klas 1-3 z naszej szkoły miały możliwość wzięcia udziału w niepowtarzalnej lekcji on-line w ramach projektu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. To Ogólnopolski projekt informacyjno - edukacyjny realizowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Lekcja z Tirkiem miała charakter interaktywny, a wykorzystane narzędzia edukacyjne w postaci m.in. prezentacji multimedialnej, umożliwiły uczniom aktywne uczestnictwo w zajęciach. Spotkanie uatrakcyjnione było także animowanymi filmikami oraz piosenkami. Dodatkowym elementem lekcji była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego.
Krokodylek Tirek - główny bohater projektu - uczył najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze i w jej pobliżu, w trakcie podroży autokarem, ale też na rowerowej wycieczce, czy przejażdżce hulajnogą. Ostrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami -
w tym, jakim zagrożeniem może być korzystanie przez pieszego z telefonu, czy innych urządzeń rozpraszających uwagę.
Po zrealizowanych zajęciach dzieci sprawdziły swoją wiedzę biorąc udział w Quizie
o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego zdobywając sto procent poprawnych odpowiedzi.
Lekcje w ramach tego projektu odbywały się od maja bieżącego roku. W Polsce blisko 26 tys. dzieci mogło uczestniczyć w 250 takich lekcjach, w tym ta jedna niezwykła w naszej szkole.

Szkolny koordynator wydarzenia
Aneta Najdyhor