„Szkoła pamięta 2023"

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach kolejny raz w łączył się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta „ 2023. Świadomość tożsamości narodowej, pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności to niezwykle istotne zagadnienia, na które należy zwracać uwagę i uwrażliwiać młode pokolenie. To nasz wspólny obowiązek szczególnie w ostatnim, jakże niepewnym czasie. Jako że termin akcji wiąże się z okresem świąt zadusznych, tym samym nawiązuje do naszej polskiej tradycji. W ramach tegorocznej edycji akcji „Szkoła pamięta” uczniowie podjęli szereg działań, które w większości dotyczyły porządkowania miejsc pamięci lub opuszczonych grobów.
Uczniowie klasy VII b: porządkowali groby żołnierzy z I wojny światowej w Kozłach – miejsce spoczynku 10 żołnierzy- Polaków, Rosjan i Austriaków. W sprzątaniu brali udział: Gabriela Kuzawińska, Lena Hajbos, Dawid Korzeniowski. Uporządkowali grób nieznanego żołnierza w Dubowie. W sprzątaniu brali udział: Nikodem Jakubiuk, Marcel Pietruszka, Lena Klimkowicz, Paulina Kulig i Zuzia Telaczyńska. Alicja Adamczuk, Darek Trochonowicz i Dorota Trochonowicz z kl VI b porządkowali leśny grób nieznanego żołnierza z II wojny światowej w Jusakach  - Zarzece.