Wkrótce wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

Uczymy młodzież, że los kraju leży w rękach obywateli, a losy naszej małej ojczyzny, jaką jest gmina Łomazy to na pewno. Młodzieżowa Rada Gminy  jest reprezentacją młodzieży zamieszkałej na terenie Gminy Łomazy uczącej się w szkołach podstawowych klas 7- 8 i szkół ponadpodstawowych. W związku z tym, że w grudniu kończy się III kadencja MRG, uczniowie najstarszych klas naszej szkoły  uczestniczyli w ostatni poniedziałek listopada w spotkaniu  z panią Sekretarz Gminy Marianną Łojewską, które miało na celu przygotować młodych ludzi do wyboru radnych kolejnej kadencji.  Podstawą działalności Rady jest, zgodnie ze statutem, praca społeczna Radnych. Za pełnienie swojej funkcji nie mogą oni pobierać wynagrodzenia lub diet. Rada jest wolna od powiązań z partią czy ugrupowaniem politycznym. Kadencja Rady trwa 2 lata. Organ ma charakter konsultacyjny, wspiera i upowszechnia ideę samorządności. W ten sposób młodzież może czynnie uczestniczyć w życiu Gminy oraz reprezentować swoje interesy.