Andrzejki klas I- III

Ach te wróżby andrzejkowe! Czy się spełnią?

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem iluzji, czarów i wróżb. Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Pobudzały dziecięcą wyobraźnię, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu, bo przecież wszyscy wiemy, że należy je traktować z ,,przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że dzieci miło spędziły czas i dobrze się bawiły.