Teatralny maraton

O tym, że z czytaniem lektur szkolnych w ostatnich latach nie jest najlepiej wiedzą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W związku z tym poloniści wykorzystują wszelkie dostępne możliwości, aby z jednej strony przybliżyć wychowankom treść lektur obowiązkowych, a z drugiej nauczyć obcowania ze sztuką teatralną. W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie obu klas VII, V oraz Vb mogli obejrzeć na scenie PSW w Białej Podlaskiej dwa przepiękne spektakle. Pierwszy na podstawie „Małego Księcia”, drugi w oparciu o „Chłopców z Placu Broni”. Obie propozycje Teatru Nowoczesnego z Krakowa przyjęły atrakcyjną dla widzów formę. Dopełnieniem każdego widowiska były liczne efekty świetlne i sceniczne. Choć o zupełnie innej tematyce, ukazywały różnorodne, uniwersalne wartości, skłaniały do refleksji, wzruszały i zachwycały. Obaj główni bohaterowie prezentują postawy, z których warto w życiu czerpać. Postać niezłomnego Nemeczka uświadomi, o jakie wartości warto walczyć, a nawet poświęcić życie. Mamy nadzieję, że autorska musicalowa adaptacja „Małego Księcia” obfitująca w poezję i mądre refleksje o życiu, miłości i przyjaźni zostanie uczniom na długo w pamięci. Być może niektórzy na nowo odkryli znaczenie popularnego cytatu: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.