Spektakl teatralny pt. „Baśnie Andersena”

08 marca 2024r. uczniowie z obu klas pierwszych udali się do Białej Podlaskiej, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Baśnie Andersena” przygotowany przez Poznański Teatr Aktora. Spektakl złożony był z trzech baśni: „Świniopas”; „Nowe Szaty Króla” i „Brzydkie Kaczątko”. Każda z baśni została zagrana w innej formie teatralnej. „Świniopas” to tzw. „żywy plan” z niezwykle wymyślonymi kostiumami jak np. kostiumy trickowe i specjalnie projektowane peruki. „Nowe Szaty Króla” to świat teatru maski – olbrzymie formy maskowe, spod których widać było tylko nogi aktora. „Brzydkie Kaczątko” zagrane za pomocą lalek bunraku. Spektakl został opatrzony przepięknymi piosenkami. Ciekawa fabuła i zróżnicowane efekty tworzyły magiczny klimat przedstawienia, który wywołał na twarzach dzieci prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że młodzi widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Mamy nadzieję, ze głębokie przesłanie baśni na długo będą mieszkać w sercach naszych uczniów.