XIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Lets Sing a Song”

20 marca 2024r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się XIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Lets Sing a Song” zorganizowany przez panią Anetę Najdyhor. W Przeglądzie brały udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Główne cele Przeglądu to:

1. Propagowanie piosenek oraz rymowanek anglojęzycznych wśród uczniów.
  2. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów.
  3. Wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego.

Do tegorocznej edycji przystąpiło 32 uczniów:

Klasa Ib – Sebastian Zarębski; klasa IIa – Maja Cichowska, Nikola Ignatiuk, Milena Koprianiuk, Aleksandra Martyniuk, Karolina Szyndler, Amelia Wołosowicz, Marianna Ziętecka;  klasa IIb – Nikodem Belkiewicz, Zuzanna Głowacka, Iga Mackiewicz, Maja Wysocka, Iga Tokarska; klasa IIIa – Natalia Adamczuk, Karolina Bańkowska, Martyna Belkiewicz, Gabriela Klujewska, Michalina Kożuchowska, Kacper Niewęgłowski, Lena Rycerska, Natalia Szatałowicz, Wiktoria Szeniawska, Zofia Wołosowicz, Nikola Żukowska; klasa IIIb – Adam Bielecki, Julia Cichowska, Weronika Jabłońska, Alan Kołodziej, Marianna Langowska-Tabagari, Antoni Miroński, Milena Simoniuk,  Weronika Stolarczyk.

Jury w składzie: pani Ewa Prokopiuk, pani Elżbieta Kapłan oraz pan Piotr Sautycz oceniało warunki głosowe, dykcję, muzykalność, poprawność gramatyczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienia otrzymali: Maja Wysocka, Marianna Ziętecka, Antoni Miroński, Weronika Jabłońska, Zofia Wołosowicz, Natalia Szatałowicz oraz Michalina Kożuchowska. Wyżej wymienione osoby prezentować będą szkołę w Gminnym Przeglądzie Piosenki i Rymowanki Angielskiej, który odbędzie się 27 marca 2024r.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu podczas wiosennego apelu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Macmillan. Serdecznie gratulujemy!