Wiosnę powitaliśmy jak należy

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas pięknym słońcem, które sprawiło, że dzień ten w łomskiej szkole należał do niezwykle udanych. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski postarał się, aby już od rana w szkole „coś się działo”. Zapowiedziany wcześniej dzień bez plecaka i konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie spowodował, że uczniowie pojawili się w kolorowych, oryginalnych strojach. Spora grupa przyniosła podręczniki i niezbędne przybory szkolne zapakowane w różne dziwne, niekiedy zaskakujące przedmioty. Były więc szuflady, pojemniki do przewozu zwierząt, kosze, wszelkiego rodzaju i wielkości podróżne walizki a nawet pokaźne przenośne pojemniki na narzędzia. Zresztą odsyłamy do foto relacji. Tego dnia w naszej szkole rokrocznie organizowany jest też Dzień Poligloty oraz pokazy chemiczne i fizyczne w wykonaniu uczniów pod nazwą Festiwal Nauki. Swoje umiejętności w posługiwaniu się językami obcymi  zaprezentowali uczniowie klas od IV do VIII. Były zabawne scenki, piosenki. Przy okazji podsumowane zostały konkursy językowe organizowane przez nauczycieli języków obcych. Część nagród w konkursach ufundowana została ze środków Rady Rodziców.

Klasy czwarte wzięły udział w konkursie kaligraficznym „Cyrylica? – to proste!”.

1. Zuzanna Wołosowicz
  2. Krzysztof Sinkiewicz
  3. Franciszek Żukowski

Szkolny konkurs „Dyktando z języka rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

1. Roman Bandziuk i Weronika Wójtowicz
  2. Aleksandra Szudejko
  3. Alicja Maciejewska

Kategoria VII-VIII

1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
  2. Marlena Hołownia
  3. Zuzanna Telaczyńska

Wyróżnienie: Wiktoria Szyndler

Szkolny konkurs „Mistrz Języka Rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

1. Roman Bandziuk i Anastazja Wołosowicz
  2. Aleksandra Szudejko
  3. Lena Rusek

Kategoria VII-VIII

1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
  2. Alicja Adamczuk
  3. Marlena Hołownia

Wyróżnienie: Michał Tokarski

Szkolny Konkurs „Mistrz Języka Angielskiego” dla klas VI-VIII

1. miejsce – Krzysztof Jarzębski kl. VIII
  2. miejsce – Lena Trochonowicz kl. VIA
  3. miejsce – Aniela Lewkowicz kl. VIA

Gminny Konkurs Językowo-Plastyczny dla klas 4-8 „Symbole Wielkiej Brytanii”

1. miejsce – ex aequo Alicja Mirońska kl. IVB i Anastazja Wołosowicz kl. VA
  2. miejsce – ex aequo Łucja Bańkowska kl. IVB i Amelia Dymowska kl. VA
  3. miejsce – ex aequo Gloria Pawlak kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Huszczy i Michał Kuźmicki kl. IVB

Udział: Marcel Sadowski kl. IVA, Zuzanna Przyłucka kl. VA, Zuzanna Szatałowicz kl. VA, Wojciech Głowacki kl. VA, Lena Murawska kl. VIB, Aleksandra Szudejko kl. VIB, Ewa Soroka kl. VIIA, Klara Kapczuk kl. V ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, Małgorzata Łojewska kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Huszczy

Konkurs językowo-plastyczny „ A letter to Santa Claus”

1. Michał Kuźmicki 4B
  2. Łucja Bańkowska 4B
  3. Anastazja Wołosowicz 5A

1st English Contest on Kahoot:

1. Agnieszka Bandzarewicz 7A
  2. Dariusz Trochonowicz 7B
  3. Emilia Marciniuk 7A

Uroczystość przygotowali uczniowie klas V, VII i VIII    pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.

W części pokazowej opartej na wiedzy i umiejętnościach z takich przedmiotów, jak fizyka i chemia uczniowie  klas VII – VIII zaprezentowali efektowne doświadczenia, między innymi takie, jak: chemiczne jajo, znikający błękit, chemiczny wulkan. Wytwarzano dwutlenek węgla, spalano wodór, były wybuchy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy  i doświadczenia z wykorzystaniem urządzenia zwanego Empiriuszem, który jest na wyposażeniu naszej placówki. Uczniów do pokazów przygotowały panie Grażyna Skrzyńska i Agnieszka Tremeska.  Jak widać, wiosnę można  witać w różny sposób, także tak, aby było to z pożytkiem dla uczniów. Wszystkich ciekawych, jak to wyglądało zapraszamy do obejrzenia relacji foto.