Gminny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song”

27 marca 2024r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się Gminny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song”. W Przeglądzie brali udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach oraz Szkoły Podstawowej w Huszczy. Główne cele Przeglądu to:

1. Propagowanie piosenek oraz rymowanek anglojęzycznych wśród uczniów.
  2. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów.
  3. Wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego.

Po wcześniejszych wewnątrzszkolnych eliminacjach do tegorocznej edycji przystąpiło 10  uczniów: Julia Łojewska kl.III, Aleksandra Mirońska kl.I, Kornelia Rząd kl.III ze Szkoły Podstawowej w Huszczy oraz Weronika Jabłońska kl. IIIb, Michalina Kożuchowska kl.IIIa, Antoni Miroński kl.IIIb, Natalia Szatałowicz kl.IIIa, Zofia Wołosowicz kl.IIIa, Maja Wysocka kl.IIb i Marianna Ziętecka kl.IIa ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach.

Jury w składzie: pan Paweł Tokarski, pani Joanna Kowalik oraz pani Ewa Korszeń, oceniało warunki głosowe, dykcję, muzykalność, poprawność gramatyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.  Decyzją jury: pierwsze miejsca ex aequo zajęły Aleksandra Mirońska i Zofia Wołosowicz; drugie miejsca ex aequo zajęły Kornelia Rząd i Maja Wysocka; trzecie miejsca również ex aequo zajęły Julia Łojewska oraz Marianna Ziętecka.

Laureaci oraz uczestnicy Przeglądu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pani Bogumiły Wińskiej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZPO w Łomazach oraz wydawnictwo Macmillan Polska. Serdecznie gratulujemy!