Dzień Ziemi w naszej szkole.

W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. W związku z tym 23 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas 3a i 3b pod kierunkiem wychowawczyń Agnieszki Panasiuk i Anety Najdyhor. Dzieci poprzez scenki z sympatycznymi, ale nieświadomymi problemów kosmitami przybliżyły problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Z kolei aniołowie, naukowcy i inne postacie przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska. Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz taniec symbolizujący kruchość naszej pięknej fauny i flory.
Apel był również okazją do rozdania nagród i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach ekologicznych. Zwycięzcy otrzymali od Pani dyrektor Bogumiły Wińskiej oraz organizatorów konkursów dyplomy i nagrody. Uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:
Szkolny Konkurs Ekologiczny „POJAZDY – CUDAKI ŚMIECIAKI”:
I miejsce - Cichowski Jan – IIa, Szyndler Karolina – IIa
II miejsce - Belkiewicz Martyna – IIIa, Hordejuk Szymon – IIa
III miejsce - Abramowska Eliza – Ib, Koprianiuk Milena – IIa, Schӓdel Sophie – IIIb
wyróżnienie - Niczyporuk Aleksandra – Ia, Kuźmicki Paweł – IIb, Szatałowicz Natalia – IIIa
udział – Wołosowicz Tymon – Ib, Zarębski Sebastian – Ib, Gucwa Michalina – IIa,
Ignatiuk Nikola – IIa, Martyniuk Aleksandra – IIa, Telaczyński Franciszek – IIa,
Ziętecka Marianna – IIa, Sawicki Dawid – IIIa, Szeniawska Wiktoria – IIIa,
Wołosowicz Zofia – IIIa, Derlukiewicz Aleksandra – IIIb, Jabłońska Weronika – IIIb
Szkolny konkurs „Las w słoiku”:
Kategoria I-III
I miejsce – Igor Sacharuk kl.IIb
II miejsce – Karina Głowacka kl.IIb
III miejsce - Michalina Gucwa kl.IIa oraz Mateusz Szostakiewicz kl.IIIb
Kategoria IV-VIII
I miejsce – Łucja Bańkowska kl.IVb
II miejsce – Maja Kolodziej kl.Va
III miejsce - Raman Bandziuk kl.Va
wyróżnienie –Szymon Popielewicz kl.Va oraz Wojciech Głowacki kl.Va
Szkolny konkurs „Lapbook – Ekosystem Leśny”
I miejsce – Kacper Nazarewicz kl.Va
II miejsce – Lena Rusek kl.VIa
III miejsce - Lena Klimkowicz kl.VIIb
Szkolny konkurs plastyczny „Segreguj z nami – walcz z odpadami”
I miejsce – Anastazja Wołosowiczkl.Va
II miejsce – Anna Karpowicz kl.IVb
III miejsce - Łucja Bańkowska kl.IVb
wyróżnienie - Marcel Pietruszka kl.VIIb
Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej „Las i jego mieszkańcy”
I miejsce – Jan Sadowski kl.VIIa
II miejsce – Juliusz Telaczyński kl.VIIa
III miejsce - Wiktoria Szyndler kl. VIIb
Szkolny konkurs plastyczny „Segreguj z nami – walcz z odpadami”
I miejsce – Anastazja Wołosowicz kl.Va
II miejsce – Anna Karpowicz kl.IVb
III miejsce - Łucja Bańkowska kl.IVb
wyróźnienie - Marcel Pietruszka kl.VIIb
Szkolny konkurs poetycki „Uroki lasu”
I miejsce – Zuzanna Szatałowiczkl.Va
II miejsce Wojciech Głowacki kl.Va
III miejsce - Anna Karpowicz kl.IVb
wyróżnienie Kacper Nazarewicz kl.Va
Wręczono również nagrody za Szkolny konkurs znajomości mitów dla klas V:
I miejsce – Krzysztof Łozak kl.Vb
II miejsce Anastazja Wołosowiczkl.Va
III miejsce - Zuzanna Jaśkiewicz kl.Vb
Zwycięzcom gratulujemy.